• Bisküvi / Kurabiye / Kraker

  Bisküvi ve kraker ambalajlarında daha uzun bir raf ömrü sağlamak ve ürünlerin tazeliğini daha uzun süre korumak amacıyla standart BOPP, BOPET gibi filmlerin yanı sıra, oksijen ve nem bariyerini yükseltmek amacıyla Metalize filmler, (Yüksek bariyer özel metalize filmler) ve bariyer kaplamalı BOPET ve BOPP filmler kullanılması önerilir. Aynı zamanda düşük puslulukta, daha şeffaf, daha saydam, daha parlak film tipleri tercih edilmelidir.

 • Çikolata ve Çikolata kaplı ürünler

  Daha uzun bir raf ömrü sağlamak ve ürünlerin tazeliğini daha uzun süre korumak amacıyla standart BOPP, BOPET gibi filmlerin yanı sıra, oksijen ve nem bariyerini yükseltmek amacıyla Metalize filmler, (Yüksek bariyer özel metalize filmler) ve bariyer kaplamalı BOPET ve BOPP filmler kullanılması önerilir. Aynı zamanda düşük puslulukta, daha şeffaf, daha saydam, daha parlak film tipleri tercih edilmelidir. Çikolata ısıya hassas bir ürün olduğu için, genelde soğuk tutkal yapışmaları tercih edilir. Fakat son zamanlarda düşük ısıl yapışma sıcaklığına sahip BOPP filmler de bu alanda daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

 • Şekerleme

  Özellikle neme karşı yüksek bariyer sağlayan film tipleri kullanılması önerilir. Aynı zamanda çift büküm uygulamaları için şeffaf, metalize, beyaz BOPET filmler kullanılır
  PETWIST >>>

 • Tuzlu atıştırmalıklar/Cips

  Ürünler hem oksijen, hem nem hem de güneş ışığından korunurken aynı zamanda ürünün aroması da muhafaza edilmelidir. Bu nedenle Metalize Filmler (Yüksek bariyer özel metalize Filmler) ve bariyer kaplamalı BOPET ve BOPP Filmlerin kullanılması önerilir.

 • Dondurma ve Dondurulmuş Gıdalar

  Dondurmalarda genellikle Perlize BOPP filmler tercih edilirken, dondurulmuş gıdalarda BOPP/PE veya BOPP/CPP laminasyonları kullanılır.

 • Makarna/Bakliyat

  Genel olarak BOPP ve CPP laminasyonu tercih edilen bu tip ambalajlarda, baskının parlaklığı için, düşük puslulukta, daha parlak filmler tercih edilmelidir.
  CASTOTEX >>>

 • Kuruyemiş/Baharat/Kurutulmuş Gıda

  Daha uzun bir raf ömrü sağlamak ve ürünlerin tazeliğini daha uzun süre korumak amacıyla standart BOPP, BOPET gibi filmlerin yanı sıra, oksijen ve nem bariyerini yükseltmek amacıyla Metalize filmler, (Yüksek bariyer özel metalize filmler) ve bariyer kaplamalı BOPET ve BOPP filmler kullanılması önerilir. Aynı zamanda düşük puslulukta, daha şeffaf, daha saydam, daha parlak film tipleri tercih edilmelidir

 • Taze Sebze/Meyve

  Taze Sebze ve meyve ambalajları paketlerde veya kaplarda sunulmaktadır. Özellikle Antifog özellikte BOPP, BOPET filmler ve peelable özellikte kaplamalı filmler tercih edilmelidir.

 • Süt ve Süt ürünleri

  Özellikle vakumlu ambalajlarda soğuk zincirde peynir, tereyağı, krema v.b. bariyer filmler tercih edilmektedir.

 • Et/Balık/Şarküteri

  Et, Balık Şarküteri ürünlerinde uzun raf ömrü sağlamak için BOPA/PE, PET/PE, PET/PE-EVOH-PE, Yüksek bariyer PET/PE veya yüksek bariyer peelable PET kullanılır. Bu tip uygulamalarda Ultra yüksek bariyer kaplı BOPET filmimiz çok yüksek oksijen bariyeri sağlar

 • Kahve

  Daha uzun bir raf ömrü sağlamak ve ürünlerin tazeliğini daha uzun süre korumak amacıyla standart BOPP, BOPET gibi filmlerin yanı sıra, oksijen ve nem bariyerini yükseltmek amacıyla Metalize filmler, (Yüksek bariyer özel metalize filmler) ve bariyer kaplamalı BOPET ve BOPP filmler kullanılması önerilir.

 • Çay

  Tek kullanımlık veya çoklu paketlerde daha uzun raf ömrü ve aroma bariyeri sağlamak amacıyla standart BOPP, BOPET gibi filmlerin yanı sıra, oksijen ve nem bariyeri yüksek Metalize filmlerin kullanılması önerilir.

 • Evcil Hayvan Gıdaları

  Genellikle büyük ve ağır paketlerde sunulan evcil hayvan gıdalarında ürünün tazeliğini korumak amacıyla BOPET/PE laminasyonu kullanılır. Üst üste yerleştirilen ağır paketlerin raflarda veya stoklarda kaymaması için, üst film olarak yüksek COF içeren BOPET filmler önerilir.

 • MAP Paketleme

  Modifiye Atmosfer Uygulamaları için özel olarak geliştirilen Yüksek Bariyer kaplı BOPET filmimizin tek başına veya PE ile lamine edilerek kullanılması önerilir.

 • Bulyon/Margarin

  Aluminyum folyoyu ikame eden, katlanma özelliğine sahip Perlize/Metalize filmlerimiz uzun süredir bu sektörde başarıyla kullanılmaktadır.