Hakkımızda

Çevresine, çalışanlarına ve müşterilerine olan saygısından ödün vermeden yeni ve karlı ürünlerle fayda sağlamayı ve yüksek verimli bir dünya firması olmayı kendine vizyon olarak seçen Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. bir SANKO kuruluşudur. 1993 yılında Gaziantep'te başlayan proje çalışmaları 1995 yılında BOPP 1 hattıyla 15.000 ton kapasiteyle üretime dönüşmüştür. 1995 yılında ise BOPP 2 hattı yatırımlarına başlanarak 1997 yılında bu hattımızla beraber 30.000 ton kapasiteye ulaşılmıştır. 2005 yılında tamamlanan 40.000 ton kapasiteli çift yönlü gerdirilmiş polipropilen film (BOPP 3) hattı , 18.000 ton kapasiteli çift yönlü gerdirilmiş polyester film ( BOPET 1) hattı , 6.000 ton kapasiteli çok katlı bariyer film ve cast polipropilen (CPP) film hatları yatırımlarıyla yıllık üretim kapasitesini 94.000 tona çıkarmıştır. Ayrıca, 2011 yılı sonunda devreye aldığı 30.000 ton kapasiteli polyester film ( BOPET 2) hattı ile Süper Film’in çift yönlü gerdirilmiş polyester film kurulu kapasitesi 45.000 ton olmuştur. Avrupa'nın önde gelen esnek ambalaj film üreticisi Süper Film mevcut kapasitesine ilave olan bu miktarlarla birlikte 2012 yılı başında 125.000 ton esnek ambalaj film kurulu kapasitesine ulaşarak, sektörüne yön vermeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra kendi ürettiği ambalaj filmlerini 29.000 ton/yıl kapasiteli 5 metalize makinesinde alüminyum kaplayarak, koruyuculuk özelliği arttırılmış filmleri de üretmektedir. Ayrıca, 300.000.000 m²/yıl kapasiteli yapışkan bant üretim tesisi bulunan SÜPER FİLM, çok çeşitli ambalaj filmlerini tek çatı altında üreten, dünyanın en ileri gelen ambalaj film üreticilerinden biridir.

 

Esnek Ambalaj filmi üretimi ve sunumundaki ürün çeşitliliğini arttırarak, müşterilerine ihtiyaçları olan tüm film tiplerini sunmayı ana hedef edinmiş olan Super Film, Türkiye’nin ilk ve tek extrüzyon (termal) kaplama hattına ilaveten 2015 yılında yatırımını yaptığı 12.000 ton/yıl kapasiteli yeni kaplama hattı ile özel kaplı ürünleri de sunmanın gururunu taşımaktadır.

 

Vizyonumuz

Çevresine, çalışanlarına ve müşterilerine olan saygısından ödün vermeden, yeni ve karlı ürünler üreten, yüksek verimli ve kaliteli bir dünya firması olmak.

Misyonumuz

  Çalışanlarını geliştirmek ve katılımlarıı sağlamak, 

  Özel ürünlerin tedarikçisi olmak,

  Optimum verimliliğe ulaşmak,

  Karlı ürünler üretmek, 

  Yenilikçi olmak ( Yeni Ürünler , teknolojiler ve sistemler geliştirmek ).

Kalite Politikamız

SÜPER FİLM

YÖNETİM SİSTEMLERİ POLİTİKASI

Vizyonumuz, flexible ambalaj sektörünün tercih edilen tedarikçisi, tedarikçilerimizin tercih ettiği müşterisi, çalışanlarımızın ve bizimle çalışma potansiyeli olan insan kaynaklarının, tercih ettiği firma olmaktır.

Vizyonumuzu sürdürülebilir şekilde yaşamamız, Toplam Kalite ve Sürekli Gelişim’ i yaşam biçimi olarak benimsemiş olmamızdan kaynaklanmaktadır. Bu doğrultuda kuruluşumuz,  çalışanları ile birlikte tedarikçiden müşteriye ve satış sonrası servise uzanan, üretim ve hizmet süreçlerinde aşağıdaki ilkelerle çalışmaktadır:

 • Tüm süreçlerimizde, işimizi ilk defada doğru yaparak, insan, hammadde, makine, enerji, su gibi kaynaklarımızı etkin kullanarak müşteriye mümkün olan en ekonomik fiyatta kaliteli ürün ve hizmet sunmak.
 • Kalite, Çevre, Gıda Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemlerimizi, yasal gereksinimlerin üzerinde uygulamak, eğitim ve davranışlarımızla, çalışanlarımıza benimseterek iş yeri kültürü haline getirmek.
 • İş kazası ve meslek hastalıklarına karşı tehlikeleri ortadan kaldırarak ve İSG Risklerini azaltarak oluşmasını engellemek.
 • İSG uygulamalarının iyileştirilmesi ve sürekli geliştirilmesi için çalışanların İSG uygulamalarına katılımını sağlamak.
 • Hedeflediğimiz çevresel faktörler doğrultusunda, sürekli gelişimi sağlamak ve kirliliğin azaltılması için çalışmalar yapmak.
 • Ambalajın etkinliğini arttıracak, birim ambalaj tüketimini/atığını azaltacak, üretim prosesinde kullanılan doğal kaynakları daha etkin kullanacak ürünlerin geliştirilmesindeki çalışmalarımıza artırarak devam etmek.
 • Çalışanlarımızı, iş ve iş dışında içinde bulunduğumuz çevreye ve topluma daha duyarlı hale getirmek için aktif sorumluluk alan kişiler olmasına ortam sağlamak ve destek vermek.

Flexible ambalaj sektöründe yaklaşımları ile çalışanlarının, müşterilerinin ve tedarikçilerinin tercihi olmak vazgeçilmez hedefimizdir.

 

22.02.2019

Gültekin SAVAŞKAN

Genel Müdür

Enerji Politikamız

SÜPER FİLM ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKASI

 

Süper Film Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. ‘ de Enerji Yönetim Sistemini etkin uygulayarak, faaliyetlerimizde enerji verimliliğimizi arttırmayı, enerji maliyetlerimizi azaltmayı ve uzun vadeli çevresel ve ekonomik sürdürülebilirliği teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca;

 • Enerji performansını ve EnYS’yi sürekli iyileştirmeyi sağlayacağımızı,
 • Amaçlara ve enerji hedeflerine ulaşmak için bilgi ve gerekli kaynakları kullanacağımızı,
 • Enerji verimliliği, enerji kullanımı ve enerji tüketimi ile ilgili yasal ve diğer şartlara uyacağımızı,
 • Tesis, ekipman, sistem ve proseslerin tasarımı ve iyileştirilmesi sırasında enerji performansını göz önüne alacağımızı,
 • Enerji performansını iyileştirici teknoloji kullanacağımızı,
 • Enerji performansını etkileyen enerji verimli sistemlerin, ürünlerin ve hizmetlerin tedarikini sağlayacağımızı,
 • Tedarikçiler ile enerji verimliliği konusunda işbirliği içinde olacağımızı,
 • Yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmayı destekleyeceğimizi

amaçlar ve taahhüt ederiz.

                                                                 

                                                                                                                    21.01.2019

                                                                                                          GÜLTEKİN SAVAŞKAN

                                                                                                                 GENEL MÜDÜR

 

Kişisel Verilerin Korunması

İlgili Dokümanlar

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Genel Aydınlatma Bildirimi

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası

Veri Sahibi Başvuru Formu

 

 

Bilgi Güvenliği Politikası

İlgili Dokümanlar

Bilgi Güvenliği Politikası