SANKO HOLDİNG SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
29 Temmuz 2022

Sani Konukoğlu Vakfı

Sani Konukoğlu’nun “Paylaşmak Mutluluktur” yaşam felsefesini benimseyen Sani Konukoğlu Vakfı, Konukoğlu Ailesinin ve SANKO Holding’in, yaşamın en temel gereksinimleri olan eğitim, sağlık ve kültür alanlarında toplum için yaptığı çalışmaları, sürdürülebilir modellerle yürütmek ve ülkemize fayda sağlamak amacıyla 1989 yılında kurulmuştur. Yönetimini üstlendiği kurumlar, desteklediği projeler ve düzenli programlar aracılığıyla ülkemiz için fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

2020 - 2021 öğretim yılında 1500’ün üzerinde üniversite öğrencisine karşılıksız burs verilmiştir. Maddi durumu kısıtlı olan ve sağlık konusunda ihtiyaçları tespit edilen kişilere yardım desteği (tekerlekli sandalye, işitme cihazı alımı, ameliyat giderlerinin karşılanması gibi) sağlanmıştır. Gaziantep’te ikamet eden ve ihtiyaçları tespit edilen yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen 70.000’in üzerinde aileye gıda desteği sağlanmıştır. Türkiye’nin çeşitli noktalarında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli olarak tespit edilen okullardaki 21.000 öğrenciye kırtasiye, çanta ve kıyafet yardımı yapılmıştır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda askerler, şehit aileleri ve gaziler ile Huzurevi’nde kalan yaşlılar ve Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ziyaret edilerek çeşitli yardımlar yapılmıştır. SANKO Holding tarafından yaptırılan 14 okulun bakım ve onarım çalışmaları yapılmıştır.

Sani Konukoğlu Vakfı; Okullar, Üniversiteler, Hastaneler, Camiiler, Kültür Merkezleri olmak üzere toplam 46 kalıcı eser bıraktı.

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla 1989 yılından bugüne kadar 27.000’i aşkın öğrenciye burs imkanı sağladı.

2021-2022 eğitim yılında Vakfımız, Türkiye genelinde toplam 1.500’ün üzerinde üniversite öğrencisine burs vermektedir.

Şimdiye dek 200.000’i aşkın öğrenciye giyecek ve okul gereçleri yardımı yapılmıştır.

Yaklaşık 1.5 Milyon kişiye gıda yardımı yapılmıştır.