Teknolojimiz

Ambalaj konusunda müşterilerinin çözüm ortağı olmayı amaç edinmiş olan Süper Film , 40.000 ton / yıl kapasiteli 8.2 m eninde, 450 m/dk hıza ulaşabilen son teknolojiye sahip 3.hattının da devreye girmesiyle yılda 70.000 ton BOPP film üretmektedir.

Türkiye'deki tek 7 katlı BARİYER film hattı ile CAST film üretimi yanında çok katlı bariyer filmleri de üreterek bu sektördeki müşterilerine de hizmet vermektedir.

6.7 mt enindeki polyester film hattı ile Türkiye'de bir ilke daha imza atmış olan Süper Film , bu hattında BOPET filmlerinin yanında PET-G ve BOPA filmleri de üreterek müşterilerinin dışa bağımlığını sona erdirmiştir.

Ayryca , 2 adet kaplama ünitesi ve 5 adet metalize makineleriyle üretti?i filmlerin kullanym alanlaryny çe?itlendiren Süper Film, tek çaty altynda çok farkly amaçlara hitap eden farkly esnek ambalaj film tipleriyle toplam kapasitesini 94.000 tona çykarmy? ve bir dünya ?irketi olmu?tur. 

Üretimin her aşamasında kaliteden ödün verilmeyen Süper Film'de bütün üretim hatlarının ve değerlendirme ünitelerinin özel laboratuarları mevcut olup, her bölüm kendi üretimine ait testleri yapabilecek donanım ve insan gücüne sahiptir. Ürünlerin kalite standartlarına ve fiziksel koşullara uygunluğu test edildiği gibi Süper Film her lot için ASTM test metodlarına ve kendi tekniklerine başvurmaktadır.

Süper Film'deki kalite laboratuarlarının dışında sadece Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı özel bir laboratuar da , düşük maliyetli ambalaj filmleri üretmek , mevcut ürünlerin optik , mekanik özelliklerini geliştirmek , filmlerin koruyucu ve hijyenik özelliklerini arttırmak için araştırmalar yapılmaktadır.

Bu yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda Süper Film, Dünya Ambalaj Örgütü'nün "World Star" ödülünü müteakip defalar kazanmış olmanın gururunu yaşamaktadır.

Sanayinin bilimden doğduğunu bilerek hareket eden Süper Film , akademik işbirliğine büyük önem verir. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliği ve teşvikiyle yürütülen projeler , Süper Film'in gelişiminde son derece etkili bir rol oynamaktadır.

Kurulduğu günden bu yana çevreye ve insan sağlığına duyarlı olan Süper Film , doğadan kültüre uzanan süreçte insana insanla ve insanca hizmet vermenin sorumluluğunu taşımaktadır. " Sağlıklı Ambalajda Kaliteli Hizmet " anlayışını benimseyen "American Instytude of Bakery (AIB)" tarafından hijyen denetiminde "Excellent" (mükemmel) olarak notlandırılan Süper Film aynı zamanda ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Ayrıca HACCP (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) çalışmalarıyla çevre sağlyğına büyük önem verdiğini taahhüt etmenin yanı sıra ; OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) kalite belgesiyle de çalışanlarını korumayı ve işletme güvenliğini sağlamayı asal görevi olarak kabul etmektedir.